Jak ubrać choinkę?

person Napisane: Adam Sobczyk list w: Choinki Dnia: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 1908

Ubieranie choinki to frajda nie tylko dla najmłodszych domowników. Nie wiesz jak zabrać się za bożonarodzeniowe drzewko? Od czego zacząć ubieranie choinki? Mówimy, w jakiej kolejności ubierać świąteczne drzewko.

Ubieranie choinki powinno kojarzyć się ze świąteczną atmosferą i samymi przyjemnościami. Nie wszyscy jednak sprawnie wykonują tę czynność. Co zrobić, by dobrze i szybko uporać się z bożonarodzeniowym drzewkiem? Od czego zacząć? Mówimy, jak ubrać choinkę.

Przygotuj choinkę do ubierania

Zanim zabierzemy się za wieszanie świątecznych ozdób, należy najpierw przygotować samo drzewko. Zanim wniesiesz je do domu i postawisz w pokoju, oczyść jego gałęzie. Jeśli masz sztuczną choinkę, wystarczy że powycierasz je z kurzu. Przy żywym drzewku jest więcej pracy. Należy dokładnie przyjrzeć się jego gałęziom, a następnie oczyścić z ziemi i innych nieczystości. W przypadku żywego drzewka ważna jest jego aklimatyzacja. Jeśli wniesiesz do domu świeżo zakupioną choinkę, ta od razu zgubi wiele igieł. Najlepiej kupić drzewko kilka dni przez ozdabianiem i postawić w chłodniejszym pomieszczeniu (piwnicy, garażu). Na koniec należy jeszcze odpowiednio zabezpieczyć drzewko przed upadkiem. W tym celu skorzystaj ze stojaka, dzięki któremu mocno umocujesz choinkę, zadbasz o jej równowagę i stabilność.

Jak ubierać choinkę?

Ozdabianie bożonarodzeniowego drzewka najlepiej zacząć od elektrycznych lampek. Zanim zawisną na choince należy sprawdzić czy działają. Owijanie najlepiej rozpocząć od góry. Aby choinka świeciła wyraźniej, lepiej użyć dwóch kompletów lampek. Jeśli sznur lampek okaże się za krótki, warto skorzystać z przedłużacza. Kolejny krok to zawieszanie świątecznych bombek. Zacznij od góry, najlepiej od najmniejszych baniek do najcięższych na dole. Na sam koniec opleć gałęzie drzewka grubymi i cienkimi łańcuchami. Ostatnim krokiem jest położenie na czubki gałęzi anielskich włosów oraz zawieszenie cukierków w widocznych miejscach. Pod tak pięknie udekorowanym drzewkiem możesz postawić szopkę lub Mikołaja.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło